Prince de Ligne - Hlídací služba Bechyně Rudolf

Název firmy
Názec firmy
Telefonní číslo
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vzpomínky > Privátní sektor
Šipka
HOTEL PRINCE DE LIGNE

V životě by mne nenapadlo, že jednou dostanu tu možnost působit v tomto nejprestižnějším hotelu v Teplicích. Ta skutečnost přišla náhle, letošního roku 2017 v únoru od největší bezp.agentury(B.A.) Securitas ČR. Už v roce 2008 jsem vykonával některé menší subdodávky pro  B.A. Dora,kterou později koupila společnost Securitas ČR a po té spolupráce pokračovala i nadále.
Emil Bakanowicki
Většinou to bylo hlídání na dobu určitou nějaké stavby, kde odbornost personálu může být nižší. Stavby byly dobré, že si zde na méně náročných pozicích člověk „vyzkoušel“ nové lidi. Ti dobří se časem mohli dostat do mých nasmlouvaných podniků na trvalé místo, ti špatní museli pryč.

Výjimka první jakosti ze subdodávek je právě „PRINC“.

Při jednání se zástupcem Securitas v Teplicích počátkem roku  si tento posteskl, že má problém sehnat na „Prince“ někoho kdo by mohl kombinovat službu recepčního, strážného, tlumočníka, malého majordoma údržby, zvládl elektroniku, počítač atd. Řekl jsem mu se smíchem, že mu to nezávidím, protože James Bond asi do „Prince“ dělat nepůjde. Jeho odpověď byla, že nový majitel hotelu Petr Benda by Jamese určitě bral, ale není si jist ostatními pracovníky, které navíc chce předem osobně poznat. V ten moment mne napadla myšlenka na Ing. Pavla Dvořáka, čerstvého důchodce, který u mne od roku 2016 už dělal na SBD Mír. Projednal jsem s Pavlem jeho možnost jít na hotel, polepšit si i finančně a on souhlasil, že to tam „zkusí“, ale zůstane u mne ve stavu. Jeho loajalita mne potěšila.

Nejdříve jsem Pavla přivedl na teplické sídlo Securitas, kde měl absolvovat první pohovor „přijímaček“. Po rozmluvě mi bylo jasné, že to byla jen formalita. No a druhý pohovor u p. Bendy v kanceláři se nekonal. Až přátelský pokec přímo v hotelu, protože vyšlo najevo, že se znají osobně ještě z doby, kdy Pavel před důchodem podnikal.

Pavel ovládá perfektně německý jazyk (i ho učil), domluví se i anglicky, rusky, v hotelu si zakrátko získal uznání.

Určitou dobu se hledal druhý kolega na další směny, ale nikdo dlouho nevydržel, až nakonec Ing. Dvořák přivedl svého bývalého spolupracovníka Ing.Civína St. (také důchodce) a bylo mi jasné, že to bude také ten správný člověk. Pan Civín je aktivní důchodce, sportovec,který dříve závodil ve veslování a reprezentoval naši vlast.

Když v září byla v hotelu na dvě noci ubytována německá ženská fotbalová reprezentace, byla to mimořádná událost. Také vyjímečně 2 noci sloužili společně a zvláště pro Pavla Dvořáka to byl  zážitek, protože je velký fotbalový fanda. Na Stínadlech si nenechá utéct zápas, když hrají Teplice.

A já rodilý tepličák jsem hrdý, že jsem profesně ve vyhlášeném skvostu města Teplice uspěl.  
Partneři
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky