Energoinvestment - Hlídací služba Bechyně Rudolf

Název firmy
Názec firmy
Telefonní číslo
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vzpomínky > Privátní sektor
Šipka
Energoinvestment s.r.o.

 
     V létě 2014 , byly to už dva roky po lihové aféře mi volal někdo a představil se jako ing. Pantlík v zastoupení  podniku Energoinvestment z Moravy. Podnik vlastní v Háji u Duchcova velký objekt bývalé keramičky, který by potřebovali hlídat, protože „šroťáci“ jim ho postupně rozebírají. Jejich podnik má prý sídlo ve Zlíně. To mne ještě netrklo. Objednávku, fakturu a další, že prý si pošleme meilem. Ať se tam mrknu, že areál má sice plot, ale jen na některých místech, brána je prý jen přivřená. Co je prý kovové máme hlídat a hned.

         Řekl jsem mu, že je to nějaké divné, kde mám záruku zaplacení, že si zjistím nejdříve co jsou zač. Na to mi otevřeně řekl, že jsou ten podnik od p. Březiny z lihové aféry. No a pokud mám obavy o placení, že mi zaplatí vždy 14 dní nebo měsíc dopředu. Tak to byla jiná. Byl bych blbej, kdybych na peníze předem nepřistoupil. Podnikám v ostraze od roku 1991, ale platbu předem jsem nikdy neměl a počítám, že už nikdy mít nebudu.

         Takže docela kuriózní zakázka. Když mi byla fakturka ještě ten den po odeslání uhrazena, začalo se do podzimu hlídat. Zrovna bylo léto, takže pohoda.  V areálu nebyla elektřina, voda. Vše se vozilo auty. Později jsem na večery dovezl centrálu, aby bylo světlo - díky nadstandartní platbě jsem si to mohl dovolit. Vrátnici si časem v docela zachovalém přízemí domu přizpůsobili pro své potřeby.

         Občas se někdo zatoulal do areálu a byl po domluvě vykázán, někdy se něco kovového ztratilo. Areál byl velký, to se nedalo uhlídat. Hlídaly se hlavně dvě lokomotivy, koleje, velké nerez nádrže, trafačka. Ve velké hale často, když foukal teplý vítr byl ve vzduchu cítil alkohol. Pod betonovou podlahou zůstaly ukryté nádrže na líh. To už byl přístup k víkům nádrží odkopán po zásahu Policie a jak na dně zůstal zbytek lihu, bylo to dost cítit.
 
         Zpočátku jsme hlídali v areálu NONSTOP, v třetím měsíci nastoupila najatá firma a začali jejich pracovníci rozřezávat lokomotivy, nádrže, koleje, no co bylo kovové a odvážet. To už jsme se s nimi střídali a hlídali jen v noci a konec výjimečné zakázky se blížil. Některé velké nádrže se podařilo prodat zájemcům v celku. Za měsíc byla firma se šrotem hotová a my zde před podzimem také skončili.

           Jestli podnik ENERGOINVESTMENT ještě dnes funguje nebo šel do konkurzu nevím, ale asi po roce mne telefonicky kontaktovali nějací vymahači dluhů. Prý kolik mi dluží peněz, že by mi pomohli je vymáhat. V dobré náladě jsem jim sdělil, že mám od firmy ze Zlína vše uhrazeno.
Partneři
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky