Vila Lipová ul. - Hlídací služba Bechyně Rudolf

Název firmy
Názec firmy
Telefonní číslo
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vzpomínky > Privátní sektor
Šipka
Vila v Lípové ul. Teplice

Začátkem roku 2016 v sobotu doma dopoledne mi již potřetí za sebou zvoní telefon. Opět pro mne neznámé číslo. Předchozí dva hovory byly zase nějací otravové s různýma nabídkama a tak docela nepříjemně se ozvu volající osobě. Volající je žena, která se představila jako p. Jirsová a požádala mne o vypracování nabídky na ostrahu vily v Lípové ulici v Teplicích.
Vila
To už jsem byl samozřejmě do telefonu milejší, zrovna se mi to hodilo. Měsíc před tím jsme na jedné stavbě s hlídáním skončili a měl jsem vyzkoušené volné lidi a tím pádem pro ně práci.

Zde ve vile kdysi sídlila poliklinika a také MUDr. Rážová, naše závodní lékařka tehdejšího policejního sboru - Sboru národní bezpečnosti.

Budova bývalé polikliniky dlouho chátrala v devadesátých i dalších letech. Z tisku, co si pamatuji ji vlastnila židovská obec a byla prodána novému majiteli z arabské země. V době, kdy jsem se na hlídání vily s p. Jirsovou domluvil, již probíhaly stavební práce najatou stavební společností.

Setkal jsem se tedy na stavbě s p. Jirsovou a společně jsme si prohlédli stavbu. Představila mi i majitele stavební firmy Meandr p.Černého a podívali jsme se, kde mají stavební materiál a prac. prostředky, zázemí atd. Při střežení staveb jsem vždy měl objednávku nebo smlouvu se stavebním podnikem na ostrahu, tentokráte to však bylo jinak.

Smlouva byla uzavřena přímo se zástupkyní arabského investora p. Jirsovou, což jsem přivítal. Zjistil jsem si, že své pohledávky platí včas. Často se mi totiž v minulosti stalo u stavebních firem, že  platby přicházely velmi opožděně(ne všechny stav.firmy) a raději jsem ostrahu ukončil sám. V současnosti na jednu stavební společnost z Dubí máme podanou soudní žalobu.

V současné době na stavbě působíme už druhý rok. Zpočátku než se proslechlo mezi „sběrači“, že stavba je najednou střežena po odchodu stavařů z práce, byly „návštěvy“ v noci časté. Později však jich bylo stále méně, ale sem tam se objeví nějaký „průzkumník“. Mají však smůlu. Všichni tři hlídači si vozí pejsky a těm jen tak neujde cizí návštěva. Nejnebezpečnější je určitě „drobeček“ Dag- kavkazák Františka R. z Bíliny, kterého zvládne jen jeho páníček.

Jednou při letní noci dva odvážlivci přelezli plot a zrovna František R. byl se svým „mazlíkem“ na šichtě. Tak tak stačili rychle přelézt plot zpátky a utéct  Jeden si však lezením přes plot pěkně namlátil - pádem na zem. Se smíchem mi to později Frant. vyprávěl.

V současné době se pomalu připravuje i elektronické zabezpečení vily a je už na první pohled vidět, že z bývalé ruiny vyrůstá a bude zase krásný dům. Ještě to však nějaký měsíc potrvá.
Partneři
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky