SIAG Stahlbau - Hlídací služba Bechyně Rudolf

Název firmy
Názec firmy
Telefonní číslo
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vzpomínky > Privátní sektor
Šipka
SIAG  Stahlbau  Košťany s.r.o.

     U výše jmenovaného podniku se mi podařilo uspět v „souboji“ o ostrahu závodu s velkou bezpečnostní agenturou začátkem roku 2013. Jak jinak než nižší cenou. Levnější cena je obvyklá výhoda malých firem proti velkým kolosům, dále i místní znalost oblasti.

    Na velký podnik je malá firma v nevýhodě. Nemá vybavení velkých agentur a delší splatnost faktur některých velkých podniků by ji mohla finančně „položit“. Prostě velká sousta by se člověk neměl pokoušet pozřít.

Vila
   Podnik SIAG není rozlohou velký, v době našeho nástupu na jaře 2013 byl a je stále v mimo pracovní dobu elektronicky střežen agenturou LOTER. Zde pracuje i několik mých bývalých kolegů od Policie (SNB). V podniku se vyrábí díly k větrným elektrárnám, ocelové konstrukce aj. Některé výrobky leží v areálu, taktéž nezpracovaný materiál a to vše láká nenechavce. Plot se dá rychle překonat, prostříhat a stačí pár minut a parta chmatáků má vyděláno a je  mimo závod. Na takovou rychlou krádež je elekronika stále ještě krátká a po několika krádežích se vedení podniku rozhodlo pro fyzickou ostrahu se psem v kombinaci s elektronickým střežením od fy LOTER.

   V závodě jsme začali hlídat na jaře 2013. Bylo jen otázkou času, kdy se pokusí nějaký lapka vlézt do závodu a tak jsem na většinu šichet nasadil již zkušené kádry - Fr.Teubera a Fr. Rauera s německým ovčákem Rexem a kavkazákem Dagem. Po 14 dnech co jsme byli v závodě Fr. Teuber na pochůzce potkal přímo v zadní části 2 lapky jak na káru nakládají kusy železa. Později mi Franta vyprávěl, že bylo štěstí, že měl Rexe (přezdívka magor) na vodítku. Okamžitě na lapky zaútočil. Ti nechali vozík na místě a zmizeli jak pára nad hrncem.

   Později zde začal sloužit býv. kapitán Standa Kindl. Na obvod.oddělení VB (Policie) v Teplicích byl náčelníkem, já sloužil  pod ním jako starší inspektor. Byl to on, kdo mne tehdy poslal na OV KSČ na „superzločin“, když se tam někdo na dvorku vykadil a já to musel zdokumentovat jakoby to byl nějaký závažný případ. I Standa měl jednou v podniku nepovolanou návštěvu a pes Bobík stačil nezvaného hosta rafnout do nohy. Po letech společné státní služby jsme si nyní v soukromém sektoru prohodili funkce. Samozřejmě s úsměvem mi Standa s ostatními říká náčelníku, já jim inspektore.

   První úspěch si zapsal i mladý psí „inspektor“ Bubák, kterému je rok a pochází z útulku Žim. Dojížděl jsem tam 2 měsíce, venčil i jiné pejsky, ale výběrko vyhrál mladý Bubák. Odměnil se nám jako vzorný hlídač a nedávno také zahnal 2 lapky, kteří lezli do závodu.

   Krátkou dobu jsem měl na obvodě také nadřízeného mnohonásobného mistra republiky v služební kynologii Vildu Babičku, tehdy ještě podpraporčíka, končil jako podplukovník. Díky jemu jsem si pořídil svého prvního psa. Rád na něj vzpomínám. On ví proč.
Partneři
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky