Kamióny Újezdeček - Hlídací služba Bechyně Rudolf

Název firmy
Názec firmy
Telefonní číslo
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vzpomínky > Privátní sektor
Šipka
Kamióny v Újezdečku

Jirka Halinský vlastní v centru Újezdečka na náměstí menší objekt s dvorem, kde dodnes provozuje autoservis. V roce 1993 byl objekt pronajatý firmě WMP Transport s.r.o., což byla kamionová doprava.
K hlídání v tomto objektu jsem se dostal přes JUDr.Svobodu, známého teplického právníka, jehož kancelář pracovala jak pro WMP, tak pro Šanov Obuv s.r.o.  Jednou večer přijeli společně s ředitelem p. Ditrichem do podniku Šanov Obuv a šli nahoru na kanceláře. Já byl zrovna v práci, všiml jsem si, že si důvěrně tykají, myslím, že se kamarádí dodnes. Když asi po hodině z podniku odcházeli společně, zastavili se u mne. JUDr. Svoboda mi řekl, že má na mne dobré zprávy od p.Ditricha a dal mi v dobré víře kontakt na majitele a jednatele v jedné osobě firmy WMP, která by prý ráda vyměnila svoji ostrahu za „lepší“.
Újezdeček
Majitel firmy WMP p. V.W. mi zrovna dvakráte sympatický nebyl, ale obchodovat se nedá jen s lidma co se Vám líbí, navíc se neznáte, nevíte co můžete jeden od druhého čekat.

Nastoupili jsme k ostraze někdy v roce 1993 a byli zde do roku 1996. Hlídání se psem bylo jednoduché, byl to uzavřený objekt, kolem zdi, pes to ohlídal za Vás. Vpředu byl vchod do přízemní kanceláře dispečera a dalších pár kancelářských osob, v patře měl kancelář šéf firmy.

V roce 1996 se měly kamiony stěhovat do jiného objektu ke sklárně, přímo přes koleje naproti železniční stanici Řetenice. To se v Újezdečku začal často objevovat konkurent A.Pálfy u majitele WMP a já tušil, že bude zřejmě opět výměna ostrahy za „lepší“.

Já osobně bych nelezl do podniku bez pozvání, kde nějaká bezp. agentura již působí. Nemám na to žaludek. Za to jiní konkurenti bohužel ano.   
Pravdou č.1 je, že hned zpočátku hlídání v Újezdečku jsme se neuvedli dobře. Jeden z brigádníků usnul ve vrátnici a ráno se nemohli dostat lidi do kanceláře. Později jsem skore srovnal, když jsem v noci chytil zloděje při pokusu vloupat se dveřmi do kanceláří. Dostal se do objektu, protože jeden čas byla brána poškozená od kamionu a nedala se uzavřít, jen přivřít. Kamiony při výjezdu brankou měli snad centimetry na každé straně. Zloděj stačil pouze poškodit dveře u zámku nějakým velkým šroubovákem, víc nestihl. Byl totiž tak ožralý, že sotva stál na nohou, ani utéct by nemohl. Odtáhnul jsem ho do naší stav.buňky-vrátnice, zavolal 158 a předal mužům zákona.

Ráno, když jsem končil směnu a nahlásil jednateli WMP událost, tak ani nepoděkoval.

Pravdou č.2 je, že od počátku byl v podniku WMP problém s placením. Vždy pozdě, někdy část na účet, někdy v hotovosti, někdy šekem a pořád jsem musel jednatele uhánět, často na něj čekat s dalšími věřiteli. Neměl jsem ani zájem pokračovat pro tento podnik hlídat dál a tak jsem si nejlepší lidi držel jinde. To asi panu jednateli nedošlo. Za to mě bylo jasné, že tento podnik čeká neslavný konec. Jednou měli pár dní odpojené telefony, jindy elektřinu. Majitel objektu Jirka Halinský se mnou často dojížděl do nového objektu uhánět majitele WMP pro peníze, naštěstí časem jsme vše dostali, ale to už se vytvořila řada nových věřitelů a do toho exekuce. Konkurent A.Pálfy dostal od WMP zakázku na ostrahu v novém areálu a já mu to škodolibě přál. Zřejmě časem jako já zjistil, to co já už věděl dávno. Za rok byl Pálfy pryč, samozřejmě z důvodů neplacení. Potom zde chvíli hlídal Hanke-HP,potom DORA a já nevím kdo ještě.

V roce 2006 už šel podnik konečně do konkurzu.
Partneři
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky